RK Ljubljana > Mladinci > Novice > Odličen zaključek sezone za mladinske selekcije

Novice

Odličen zaključek sezone za mladinske selekcije

20.11.2017
V soboto, 18.11. so mlade želvice odigrale zadnjo tekmo v tej sezoni. Gostili so nas iz Rugby kluba Mladost v Zagrebu. Fantje U10 in U12 so nastopili v polni zasedbi in se predstavili v najboljši luči in odpravili konkurenco z ekipno in nesebično igro. Žoga jim je dobro stekla, igrali so pravilne vhode v kontakt, pokazali boljšo obrambo od preteklih tekem ter boljšo kontrolo žoge. Res gre pohvala za zmago vsem igralcem in trenerju Črtu Železniku, ki je s svojo marljivostjo in nepopustljivostjo dobro pripravil svoje fante na sezono!

U14 in U16 so se združili v tretji tekmi sezone proti odlični ekipi Hrvaške v tej kategoriji in po dveh porazih prišli do uspeha! Fantje so v Zagreb prišli izredno motivirani za zmago, kar jim je uspelo. V ekipo U16 prihajajo izkušeni iz U14, kar postavlja starejše mladince v vedno bolj konkurenčno ekipo. Rugby Ljubljana je povedla prva, a je Rugby Mladost vseskozi držala rezultatski priključek in ni dovolila večjih razlik. Le zaradi slabšega pretvarjanja skorov je na polčasu za Ljubljano zaostala le slabi 2 točki. Začetek drugega polčasa se je začel z zadetkom domače ekipe, a je nato kapetanu Maticu Menegaliji uspel prodor čez več kot polovico igrišča in Ljubljana je dosegla skor. Moralno je to zelo dvignilo ekipo, izkoristili so zagon in končno zmagali 26 : 15. Mladi kapetan je pokazal izjemno odgovorno igro. S svojim odnosom do treningov in soigralcev, postavlja odličen vzor vsej ekipi! Na žalost se je tik pred koncem tekme poškodoval. Trener Siniša in klub smo izredno ponosni na vse fante. Čestitamo!