RK Ljubljana > Člani > Novice > RK Ljubljana državni prvak v rugby 7s

Novice

RK Ljubljana državni prvak v rugby 7s

11.06.2018

V soboto se je na igrišču v Štepanjskem naselju odvijalo državno prvenstvo v rugby 7s. V članski kategoriji so nastopile ekipe RAK Olimpije, RK Maribora in RK Ljubljane. Turnir sta otvorili ekipi RAK Olimpije in RK Maribora. V precej razburljivi tekmi so slavili gostitelji z rezultatom 19:5. Želve so prvo tekmo odigrale proti RK Mariboru in prepričljivo zmagali. O naslovu državnega prvaka je tako odločala tekma med RAK Olimpijo in RK Ljubljano. Po nekoliko nervoznem začetku so Želve do konca polčasa dosegle 4 potrjene zadetke in omogočili trenerju Kirnu, da je v drugem polčasu zamenjal večino igralcev. Domači so do konca tekme dosegli dva zadetka, kar pa ni ogrozilo prepričljive zmage RK Ljubljane.

V mladinskem delu turnirja sta sodelovali ekipi RAK Olimpije in RK Ljubljane. V prvi tekmi je selekcija U14 visoko premagala vrstnike iz Olimpije. Bolj napeta je bila tekma v kategoriji U16. V izenačeni tekmi in po dramatičnem zaključku, so Želve prav v zadnjem napadu dosegle zadetek in tako osvojili naslov državnih prvakov.

Čestitke vsem ekipam ter organizatorju za izvrstno organiziran turnir.